Daily Archives: 4 kwietnia 2019

W dniu 1 kwietnia 2019 roku Instytut Konfucjusza działający na Uniwersytecie Jagiellońskim
w Krakowie ogłosił wyniki ogólnopolskiego konkursu pod tytułem „W krainie pand –
wiersze”. Celem konkursu było napisanie wiersza o Chinach, elementach chińskiego
krajobrazu lub motywach związanych z kulturą (np. pandach, smokach, herbacie,
lampionach,…).
Jak widać edukację geograficzną można prowadzić na różnych poziomach, za pomocą
różnorodnych metod i form pracy oraz aktywności międzyprzedmiotowych. Geografia świata,
w tym Azji oraz dotycząca „Państwa Środka” realizowana jest zgodnie z podstawą
programową nauczania geografii w klasie ósmej. Cieszy zatem fakt, że do tematyki geografii
różnych zakątków świata udaje się również zachęcić uczniów klas młodszych (5-7).
Do konkursu zgłoszono prace uczniów klas V-VIII. W kategorii klas VI-VIII uczniowie
naszej szkoły zajęli wszystkie 3 najważniejsze miejsca: uczeń klasy VII „d” miejsce I, uczeń
klasy VII „a” miejsce II, a uczeń klasy VI „a” miejsce III.
Jak widać panowie również potrafią pisać wiersze i to jak twierdzi jury konkursu:
„fenomenalne wiersze, które rozbawiły, wzruszyły i zachwyciły nasze jury”. Brawo i szczere
gratulacje!
Więcej o wynikach konkursu:https://www.facebook.com/instytutkonfucjusza/
Nauczyciel geografii i przyrody – Krzysztof Kawka

Reprezentacja chłopców z kl. VIa c i d zdobyła Mistrzostwo Zabrza w mini siatkówce pokonując w finale uczniów z SP 17- 2:1. Tym samym awansowali do rozgrywek wojewódzkich. GRATULUJEMY!

Gratulacje!

Sukces Ucznia Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii🌍🕌🏦

Uczeń klasy VIII „c” Przemysław Nowakowski został jednocześnie finalistą i co ważniejsze laureatem tegoż konkursu, który składał się z trzech etapów. Finalista zgodnie z przepisami prawa oświatowego otrzymuje z geografii najwyższą możliwą ocenę na świadectwie. Laureaci ponadto przyjmowani są w pierwszej kolejności do publicznych szkół ponadpodstawowych – co dla uczniów klas ósmych wydaje się być szczególnie istotne. Od 2022 roku – co ważne dla uczniów obecnych klas piątych – laureaci są ponadto zwolnieni z egzaminu po ósmej klasie z geografii, jeśli wybiorą geografię jako przedmiot egzaminacyjny.