Daily Archives: 8 października 2018

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 11 listopada 1918 roku biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki.

Zakładka powinna zawierać elementy plastyczne związane ze Świętem  Niepodległości.

Technika pracy:  dowolna (wycinanka, kredki, farby, flamastry)

Format pracy:  prostokąt  10 cm x 20 cm

Ostateczny termin składania prac w bibliotece szkolnej:  7 listopada b.r. (środa)

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

–  klasy I i II;

–  klasy III i IV.

(Dodatkowe informacje na temat konkursu – w bibliotece szkolnej.)

Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Koordynatorki konkursu:

B. Kamińska-Marciniak, B. Krawiec, B. Rogut

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłaszamy konkurs na projekt plastyczny

” Sylwetka wielkiego Polaka”

przedstawiający postać znaczącej i ważnej postaci dla kultury lub historii naszego kraju, która przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku.

Postacie do wyboru:

Ignacy Daszyński,  Roman Dmowski,  Józef Haller, Wojciech Korfanty,  Ignacy Jan Paderewski,  Józef Piłsudski

Technika pracy : dowolna (kredki, farby, flamastry, kolaż)

Format pracy :  A-3

Budowa : mapa mentalna

praca ma zawierać elementy graficzne (rysunki, zdjęcia) i tekst z najważniejszymi informacjami i wydarzeniami związanymi z daną postacią.

Ostateczny termin składania prac w bibliotece szkolnej: 7 listopada b.r. (środa).

(Dodatkowe szczegółowe informacje na temat wyglądu pracy konkursowej w bibliotece szkolnej – zapraszamy!)

Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Życzymy wspaniałych pomysłów! J

Koordynatorki konkursu:

1. Kamińska-Marciniak, B. Krawiec, B. Rogut

Jury konkursu 3 X 2018 roku oceniło prace uczniów przedstawiające fotografie różnych gatunków drzew. Wiele z nich prezentowało bardzo wysoki poziom artystyczny, a opisy zdjęć były bardzo ciekawe.

Komisja konkursowa w składzie: E.Mądrzyńska, A. Duraj i T. Mnich wyłoniła 5 laureatów:

Hanna R. kl. IV d

Aleksandra A. kl. V d

Stanisław S. kl. III a

Magdalena S. kl. V d

Lena B. kl. II c

Siedmiorgu uczniom przyznano wyróżnienia:

Miłosz J. kl. IV e

Judyta G. kl. IV e

Gracjan P.  kl. VII a

Antonina P. kl. III a

Marcel S. kl. II b

Jan Cz. kl. IV d

Julia T. kl. II b

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród. Odbędzie się ono niebawem, o czym wszystkich nagrodzonych poinformujemy.

Wybrane prace można obejrzeć na tablicy przed salą 301.