Daily Archives: 1 października 2018

2018 Rok Polskiej Geografii – Konkurs fotograficzny „U nas jest pięknie”

Rok Jubileuszowy 2018 to Rok Polskiej Geografii, ale to również rok, w którym swoje 100-lecie obchodzi Polskie Towarzystwo Geograficzne – co zostało uczczone Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 stycznia 2018 roku – natomiast 70-lecie istnienia świętuje Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Geograficznego z siedzibą w Sosnowcu.

Z tej okazji Oddział Katowicki PTG ogłosił konkurs fotograficzny pod nazwą „U nas jest pięknie”. Na konkurs prace wysyłać mogły osoby z całej Polski oraz zza granicy naszego kraju. Na apel nauczyciela geografii Pana Krzysztofa Kawki o uczestnictwo w tym wielkim święcie geografii w Polsce odpowiedziało kilka uczennic, które postanowiły wziąć udział                      w konkursie. Prace naszych uczennic konkurowały ze zdjęciami profesjonalnych fotografów. Wyniki konkursu ogłoszono w dniu 28 września 2018 roku podczas Regionalnego Zjazdu Geografów (28.09-30.09 2018 r.), w którym uczestniczył nauczyciel geografii Pan Krzysztof Kawka.

Jury konkursu w składzie Pani Beata Studzińska – artysta plastyk, Pani Katarzyna Łata – artysta fotografik, Pan Marek Wesołowski – artysta fotografik dostrzegło wśród wielu profesjonalnych fotografów prace naszych dwóch uczennic.

Jedna z uczennic z klas siódmych została nagrodzona „kwalifikacjami do wystawy” w kategorii „Uroki małej i dużej architektury” (jej praca przedstawiająca piękno Szybu Maciej znalazła się na wystawie pokonkursowej).

Druga z uczennic wysyłając trzy dyptyki w kategorii „Powrotu, czyli wczoraj i dziś śląskiego krajobrazu” porównujące piękno Zabrza współczesnego z tym sprzed kilkudziesięciu lat zdobyła wyróżnienie (dwa dyptyki) oraz kwalifikacje do wystawy (trzeci z konkursowych dyptyków).

Serdeczne gratulacje i podziękowanie za uczczenie Roku Polskiej Geografii składa nauczyciel geografii – Krzysztof Kawka.

2018 Rok Polskiej Geografii – konkursy wiedzy geograficznej

1. Nauczyciel geografii ogłasza nabór do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii (organizator Śląski Kurator Oświaty) dla uczniów szkół podstawowych.

– Konkurs składa się z 3 etapów: szkolny, rejonowy i wojewódzki.

– Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmuje nauczyciel geografii Pan Krzysztof Kawka do dnia 15.10.2018 roku. Podczas zgłoszenia uczeń otrzyma zagadnienia do konkursu.

– Etap szkolny odbędzie się w siedzibie szkoły w dniu 9 listopada 2018 roku.

– Dla chętnych uczniów nauczyciel będzie prowadził zajęcia dodatkowe przygotowujące do konkursu.

1. „Nordaliada 2018” konkurs wiedzy o krajach nordyckich i skandynawskich pod patronatem „Polskiego Towarzystwa Geograficznego”

– Szkolne eliminacje do konkursu regionalnego odbędą się: 23.11.2018 r., godz. 8.00 (miejsce eliminacji zostanie podane w terminie późniejszym)
– Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają swoją chęć u nauczyciela geografii Pana Krzysztofa Kawki do dnia 08.10.2018r. (każdy uczeń otrzyma zagadnienia konkursowe).