2018 Rok Polskiej Geografii

2018 Rok Polskiej Geografii – konkursy wiedzy geograficznej

1. Nauczyciel geografii ogłasza nabór do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii (organizator Śląski Kurator Oświaty) dla uczniów szkół podstawowych.

– Konkurs składa się z 3 etapów: szkolny, rejonowy i wojewódzki.

– Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmuje nauczyciel geografii Pan Krzysztof Kawka do dnia 15.10.2018 roku. Podczas zgłoszenia uczeń otrzyma zagadnienia do konkursu.

– Etap szkolny odbędzie się w siedzibie szkoły w dniu 9 listopada 2018 roku.

– Dla chętnych uczniów nauczyciel będzie prowadził zajęcia dodatkowe przygotowujące do konkursu.

1. „Nordaliada 2018” konkurs wiedzy o krajach nordyckich i skandynawskich pod patronatem „Polskiego Towarzystwa Geograficznego”

– Szkolne eliminacje do konkursu regionalnego odbędą się: 23.11.2018 r., godz. 8.00 (miejsce eliminacji zostanie podane w terminie późniejszym)
– Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają swoją chęć u nauczyciela geografii Pana Krzysztofa Kawki do dnia 08.10.2018r. (każdy uczeń otrzyma zagadnienia konkursowe).