Daily Archives: 19 grudnia 2019

17 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury Guido, odbył się finał konkursu kolęd i świątecznych piosenek w języku angielskim. Nasza szkołę reprezentowały zespoły z klasy 5d oraz 6c, wykonując piosenki : Rudolph the red nosed reindeer oraz Merry Christmas everyone.

Dzieci wspaniale zaprezentowały się na pięknej scenie i chociaż nie znalazły się w gronie laureatów, dziękujemy Im za trud przygotowań i wielkie zaangażowanie podczas występu.

Uczniowie klasy 5d oraz 5e, włączając się w szkolna akcje pisania kartek „Ida święta, nie o smsach, a o kartkach pamiętaj”, przygotowali świąteczne życzenia do wybranych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Zaadresowane kartki wybierają się właśnie do Wielkiej Brytanii, a my mamy nadzieję na rychła odpowiedź:)

Uczniowie naszej szkoły aktywnie przyłączyli się do ogólopolskiej akcji pisania i wysyłania kartek.

Fundacja Dbam o zasięg dostarczyła Nam kartki, a zadaniem uczniów i nauczycieli było wybranie adresatów i sprawienie im miłej świątecznej niespodzianki, jaka będzie własnoręcznie napisana kartka.

Celem akcji jest m. in wzmacnianie więzi rodzinnych. Organizatorzy zachęcają, aby w ten wyjątkowy czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia, odłożyć media cyfrowe i spędzić czas przy wspólnej rozmowie.

Nasi uczniowie samodzielnie pisali i wysyłali kartki m.in do emerytowanych nauczycieli 14tki, do dzieci przebywających na oddziale onkologicznym chorzowskiego szpitala, do swoich najbliższych. Wiele kartek było adresowanych do podopiecznych akcji Marzycielska Poczta.

Uczniowie klasy 5d, napisali świąteczne życzenia w języku angielskim do wybranych członków rodziny królewskiej.

Mamy nadzieję, że wszystkie kartki sprawia ogromna radość obdarowanym.