Idą Święta, o kartkach, a nie smsach pamiętaj”

Uczniowie naszej szkoły aktywnie przyłączyli się do ogólopolskiej akcji pisania i wysyłania kartek.

Fundacja Dbam o zasięg dostarczyła Nam kartki, a zadaniem uczniów i nauczycieli było wybranie adresatów i sprawienie im miłej świątecznej niespodzianki, jaka będzie własnoręcznie napisana kartka.

Celem akcji jest m. in wzmacnianie więzi rodzinnych. Organizatorzy zachęcają, aby w ten wyjątkowy czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia, odłożyć media cyfrowe i spędzić czas przy wspólnej rozmowie.

Nasi uczniowie samodzielnie pisali i wysyłali kartki m.in do emerytowanych nauczycieli 14tki, do dzieci przebywających na oddziale onkologicznym chorzowskiego szpitala, do swoich najbliższych. Wiele kartek było adresowanych do podopiecznych akcji Marzycielska Poczta.

Uczniowie klasy 5d, napisali świąteczne życzenia w języku angielskim do wybranych członków rodziny królewskiej.

Mamy nadzieję, że wszystkie kartki sprawia ogromna radość obdarowanym.