Nasi uczniowie zdobywają Paryż

Czwartek, 23 maja 2019 r.

Dziś, francuska przygoda uczniów naszej szkoły rozpoczęła się o godzinie 5.45 na parkingu szkoły w Saint – Amand – Les – Eaux, skąd wyruszyli do Paryża. Zwiedzanie rozpoczęli o godz. 10.00, a ich podziwi jednocześnie smutek wzbudziła Notre Dame de Paris. Spacer po Paryżu (Champs Elysées, Place de l’Etoile, Trocadéro, Place de la Bastille) dodał im energii na resztę dnia. Dotarli do Tour Eiffel, gdzie w czasie wolnym każdy odetchnął przy smacznych lodach grzejąc się w słoneczku. Piknik na Marsowych Polach był okazją do nawiązania nowych przyjaźni. W dalszej części dnia uczniowie zwiedzali Paryż z turystycznego pociągu podziwiając Montmartre i Sacré Cœur. O godzinie 14.00 uczniowie wzięli udział w nagraniu telewizyjnym France 3: „SLAM”. Dalsze zwiedzanie Paryża autokarem. Po dniu pełnym wrażeń trudno było zasnąć w hotelowych łóżkach.