Daily Archives: 22 maja 2019

Środa, 22 maja 2019 r.

Uczniowie klas 7 – 8 pod opieką pani Dyrektor oraz pani Bożeny Paradysz – Adamus rozpoczęli dziś swoją podróż do Francji. Port lotniczy w Brukseli przywitał naszych uczniów o godz. 11.00. Stamtąd wraz ze swoimi francuskimi przyjaciółmi uczniowie udali się do Francji, gdzie nastąpiło oficjalne i uroczyste przywitanie polskich gości. Po południu nasi uczniowie odpoczywali w czasie gry w kręgle.

„Aventures de Tintin en Pologne” – „Przygody Tintina w Polsce” to regionalny konkurs plastyczno – językowy zorganizowany w marcu 2019 roku z okazji 90 rocznicy jego urodzin przez Polskie Stowarzyszenie „Europa Języków i Kultur” pod patronatem dyplomatycznym Przedstawicielstwa Generalnego Walonia – Bruksela w Warszawie w ramach Festiwalu Frankofonii na Śląsku. Do konkursu zostało zgłoszonych siedem prac uczniów klas V – VIII przygotowanych pod kierunkiem p. Anny Janik. W pracach konkursowych, uczniowie zaplanowali i umieścili przygody Tintina – postać znanych belgijskich komiksów autorstwa Hergé, w najciekawszych miejscach naszego regionu i Polski. Prace wykonali farbami, kredkami, ołówkiem i węglem. Każdej pracy towarzyszył opis przygody w języku francuskim. Z wielką przyjemnością informujemy, iż wszyscy uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces zajmując w konkursie I miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia ich prac.

Nagrodzeni uczniowie:

• Agata Biegańska z kl. 5b,

• Alicja Kosyl z kl. 5c,

• Aleksandra Adamus z kl. 5d,

• Aleksandra Borek z kl. 5d,

• Adam Borek z kl. 7c,

• Wiktoria Brylińska z kl. 8a,

• Otylia Rudzka z kl. 8b.