Samorząd Uczniowski świętuje 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W niedzielę,11 listopada, obchodziliśmy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W kościele Św. Anny w Zabrzu odbyła się uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. We Mszy św. uczestniczyła Pani Prezydent Małgorzata Mańka – Szulik, przedstawiciele władz miejskich oraz uczniowie licznych szkół zabrzańskich. W uroczystości wzięła również udział delegacja z naszej szkoły na czele z dyrektorem Panią Jolantą Kmieć, nauczycielami p. Tomaszem Hanuskiem i p. Anną Janik oraz Rodzicami. Po Mszy, pod krzyżem na placu kościelnym zostały złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia wolności naszego kraju i utrzymania niepodległej Polski. Serdecznie dziękujemy uczniom: Sandrze i Jakubowi z kl. 6c, Mikołajowi z kl. 8a i Otylii z kl. 8b oraz Rodzicom za aktywny udział w uroczystości i piękną lekcję patriotyzmu dla dzieci.