Daily Archives: 17 listopada 2018

IMG_2173Czy w swoich domowych zbiorach bibliotecznych macie już książkę z autografem autora? Nie? Nic straconego. Wszystko przed Wami! Biblioteka szkolna zaprasza wszystkie dzieci oraz ich rodziców na spotkanie z Panią Zofią Stanecką – autorką książeczek, których bohaterką jest ukochana przez wszystkich Basia. Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2018 r. o godz. 16.30 w Filii Bibliotecznej nr 11 przy ul. Wolności 177. Zabierzcie ze sobą książki Pani Zosi, by autorka mogła złożyć w nich swój autograf. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Zapraszamy!

31 października 2018 r., uczniowie klasy II A wzięli udział VI Regionalnym Konkursie Międzybibliotecznym dla uczniów kl. I-III SP W krainie legend i baśni –Legenda o Lechu, Czechu i Rusie. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 40 w Zabrzu. Uczestnicy pracowali w trzyosobowych drużynach rozwiązując zadania, które sprawdzały znajomość Legendy o Lechu, Czechu i Rusie. W trakcie zmagań konkursowych dzieci musiały rozwiązać rebus, namalować orła białego, rozwiązać rozsypankę wyrazową, a po konkursie czekał na nich słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.