„Nasza Niepodległa” – wyniki konkursów bibliotecznych

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka szkolna przeprowadziła dwa konkursy, których wyniki przedstawiamy poniżej.

Konkurs na projekt plastyczny ” Sylwetka wielkiego Polaka” polegał na przedstawieniu postaci znaczącej i ważnej dla kultury lub historii naszego kraju, która przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Formą pracy miała być mapa mentalna wykonana dowolną techniką. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V – VIII. Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Gracjan P. (kl. VII a)

II miejsce: Aleksandra B. (kl. V b)

III miejsce: Adam N. (kl. V b)

Wyróżnienia: Weronika D. (kl. VI a) oraz Weronika J. (kl. VI a)

Konkurs na zakładkę do książki. Zakładka miała zawierać elementy plastyczne związane ze Świętem Niepodległości. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – IV. Zwycięzcami zostali:

Kategoria klas I – II:

I miejsce: Jan S. (kl. I a) oraz Martyna W. (kl. II c)

II miejsce: Julia G. (kl. I d) oraz Laura K. (kl. I d)

III miejsce: Maja S. (kl. I a) oraz Hanna Z. (kl. I a)

Kategoria klas I – II:

I miejsce: Marta H. (kl. III b) oraz Miłosz J. (kl. IV e)