„Zabrze – ma ville” – projekt filmowy uczniów kl. 8d

Od dwóch lat nasza szkoła realizuje wspólne projekty francuskojęzyczne oraz wymiany uczniów z Institution Notre Dame des Anges w Saint-Amand-les-Eaux we Francji. Dzięki tej inicjatywie rozwijamy umiejętności językowe dzieci, pobudzamy ich ciekawość świata, kształtujemy postawę otwartości oraz tolerancji.

W tym roku szkolnym uczniowie starszych klas uczestniczyli w projekcie „Ma ville, ma région”. Celem podejmowanych działań było poznanie dziedzictwa i urokliwych zakątków Zabrza oraz Saint-Amand-les-Eaux. p. Bożena Paradysz-Adamus i p. Iwona Binaś zorganizowały szereg dodatkowych zajęć, angażując w niektóre z nich pasjonatów i znawców regionu.

Rezultatem projektu jest m.in. film o naszym mieście, zrealizowany przez uczniów klasy 8d. Zapraszamy do obejrzenia filmu!