Dzień Otwarty w naszej szkole

15 marca 2023 r. w progach naszej szkoły gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów. Dzień Otwarty Szkoły rozpoczęła Pani wicedyrektor Celina Foik witając przybyłych gości i ich rodziców. Na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez naszych nauczycieli.

Dzień Otwarty rozpoczęto zabawami integracyjnymi przy muzyce, podczas których nasi goście wykazali się poczuciem rytmu, muzykalnością i mieli okazję oswoić się z nowym otoczeniem, jakim była sala lekcyjna. Następnie sprawdzili, na czym polega praca z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Las rąk chętnych do zabaw interaktywnych i piski radości przy dobrze wykonanych zadaniach słychać było w całej szkole. Okazało się, że nasi przyszli uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami słuchowymi, wzrokowymi i wykazali się sprytem. W dalszej kolejności rozpoczęło się zwiedzanie – biblioteki, sali rehabilitacyjnej, pracowni komputerowej i laboratorium przyrody. Tu było najwięcej emocji. Doświadczenia, eksperymenty, wybuchy, samorosnący balon, świecące pieczątki na dłoniach gości – nagradzane były brawami, okrzykami zachwytu, otwartymi buziami nie tylko małych gości. Potem wszyscy odwiedzili świetlicę szkolną, a tu kolejna niespodzianka – praca plastyczna – bukiet dla dorosłego towarzysza otwartych drzwi . Tuż obok świetlicy – fotobudka – dla upamiętnienia tego ważnego dnia w karierze przyszłego ucznia. Przedostatnim punktem tego dnia, były tańce na sali gimnastycznej. Przyszli pierwszoklasiści zaskoczyli wszystkich umiejętnościami tanecznymi. Chyba nawet rodzice , stojący z boku, przytupywali nogą w rytm muzyki. Na koniec – kącik Małego Ogrodnika. Tu każdy dostał swoją doniczkę, w której zasadził sobie malutkie cebulki.

Co z nich wyroście? Obiecali powiedzieć nam 1 września. Zatem – czekamy na naszych Gości we wrześniu. A to, co zobaczyli w środę, to tylko ułamek tego, co czeka ich wkrótce – niesamowitej przygody zwanej SZKOŁĄ!