Spotkanie z uczniami z Peru

W dniu 4 kwietnia odbyła się wyjątkowa lekcja języka angielskiego. Uczennice klasy 7d: Magdalena Muszkiet, Zuzanna Langner, Anna Śliwa, Zosia Wiewióra oraz uczeń klasy 7e, Dominik Kątnik pod opieką pani Magdaleny Sandner współprowadzili lekcję dotyczącą zwyczajów i tradycji w Polsce dla swoich rówieśników w Peru. Była to dla nich okazja do praktycznego zastosowania swojej wiedzy i umiejętności posługiwania się językiem angielskim w sytuacji dnia codziennego. Wywiązali się z tego zadania znakomicie. Gratulujemy im nie tylko umiejętności językowych ale także zaangażowania w życie naszej szkoły. Współpraca z Peru zaczęła się w 2020 roku podczas projektu Cambridge Assesment Penpals, kiedy to uczniowie wymieniali między sobą korespondencję w języku angielskim. Obecnie wznowiliśmy współpracę z Peru projektem „Customs and traditions”. 27 kwietnia czeka nas kolejne spotkanie ze Szkoła w Aleph, podczas którego dowiemy się więcej na temat peruwiańskich tradycji i zwyczajów.