Nasi zdolni uczniowie

W naszej szkole mamy wielu utalentowanych i ambitnych uczniów. Jeden z nich – Wojtek Smoczyński z klasy 7e przygotował pracę konkursową na międzynarodowy konkurs „Reading Zone”. Jego przepięknie zaprojektowana i samodzielnie narysowana książka jest już w drodze do Wielkiej Brytanii. Wojtek włożył wiele pracy i serca w ten projekt, a my już jesteśmy dumni niezależnie od wyniku. Dzieci z całego kraju zostaną autorami i ilustratorami, tworząc swoją pierwszą książkę z obrazkami w ramach zajęć z okazji Światowego Dnia Książki. Konkurs „ReadingZone Picture Book Competition 2022” we współpracy ze Światowym Dniem Książki rzuca wyzwanie osobom w wieku od czterech do 18 lat, aby stworzyć własną książkę z obrazkami z okazji Światowego Dnia Książki. Ich prace oceni uznana autorka i ilustratorka Sarah McIntyre (Grumpycorn, The New Neighbours i Mops of the Frozen North). Konkurs zakończy się w piątek 22 kwietnia 2022 r., a lista zwycięzców zostanie ogłoszona w czerwcu. Konkurs jest otwarty dla dzieci indywidualnych, bibliotek i szkół na całym świecie. Trzymamy kciuki za Wojtka!