Skarbnikowe Gody – Święto Miasta Zabrze

We wrześniu i październiku świętowaliśmy w naszej szkole 99. rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich. Wszyscy chętnie wzięliśmy udział w imprezach miejskich zorganizowanych z tej okazji w Parku Poległych Bohaterów, gdzie odbywał się rodzinny piknik, czyli tradycyjne Skarbnikowe Gody. W programie znalazły się m.in.: teatralne animacje z konkursami, akrobacje plenerowe, występ Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza, występ taneczny Mażoretek oraz liczne konkursy i animacje dla dzieci.

W ramach tegorocznych obchodów świetlica szkolna zaprosiła zaprzyjaźnioną świetlicę w Szkole Podstawowej nr 1
w Głogówku na wirtualny spacer po naszym mieście. Wychowankowie świetlicy wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych historii i teraźniejszości naszego miasta oraz w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Moje miasto Zabrze”. Najlepsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane w galerii na łączniku.