Mistrz Matematyki 2021

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/ksi%C4%85%C5%BCki-odczyt-student-student%C3%B3w-4126483/

5 marca 2021 roku, w naszej szkole został przeprowadzony Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III; po trzech przedstawicieli z każdej klasy.

Celem konkursu było:
– popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych oraz ujawnianie młodych talentów,
– rozbudzenie zamiłowania do matematyki, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, stymulowanie aktywności poznawczej,
– stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów poziomu swojej wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki.

W zakres materiału obowiązującego podczas konkursu wchodził materiał nauczania edukacji matematycznej przewidzianej podstawą programową dla klas I- III.

W konkursie wzięło udział: 9 uczniów z klas I, 9 uczniów z klas drugich i 12 uczniów z klas trzecich.

Komisja konkursowa w składzie: p. Monika Milewska, p. Beata Dąbek, p. Urszula Kwapień, p. Jarosława Kapcia, wyłoniła następujących laureatów:

Kacper Celban – I miejsce
Wiktor Gałuszka – II miejsce