Wakacyjny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

W pierwszych dniach czerwca 2020 r. uczniowie klasy I b przystąpili do „Wakacyjnego Mini Kursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej”.

Pierwszego dnia Mali Ratownicy przypomnieli sobie najważniejsze numery alarmowe, pięć złotych zasad wzywania pomocy oraz co powinno znajdować się w apteczce samochodowej i domowej. Na podsumowanie pierwszego dnia kursu uczniowie wykonali plakaty utrwalające znajomość numerów alarmowych.

Drugiego dnia mali kursanci zapoznali się z zasadami udzielania pomocy w nagłych wypadkach, które mogą przydarzyć się w domu, szkole czy placu zabaw. Mali Ratownicy nauczyli się udzielać pierwszej pomocy w wypadkach: zasłabnięcia – omdlenia, krwotoku z nosa, złamania, zwichnięcia, skręcenia, zadławienia. Podsumowaniem drugiego dnia kursu był pokaz udzielania pierwszej pomocy swoim maskotkom oraz wykonanie opatrunku pluszowym pacjentom .

W trzecim dniu szkolenia uczniowie zapoznali się z najważniejszym elementem pierwszej pomocy czyli „Łańcuchem Przeżycia”. Dzieci poznały etapy udzielania pierwszej pomocy z zachowaniem odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności ratowniczych. Kończąc kurs uczniowie zaprezentowali w formie pracy plastycznej ogniwa „Łańcucha Przeżycia” oraz z pomocą swoich misiowych pacjentów mogli zaprezentować umiejętność wykonania praktycznego kolejno występujących etapów ratowniczych.

Zdobyte wiadomości Mali Ratownicy będą mogli systematyczne pogłębiać w kolejnych etapach szkolenia ratowniczego.