DELF świętuje swoje urodziny

DELF Prim został stworzony w 2009 roku dla uczniów szkół podstawowych, którym daje możliwość uzyskania pierwszego w ich życiu dyplomu. Dziś egzaminy DELF Prim są przeprowadzane w 117 krajach dla około 32 tysięcy dzieci. W sumie przez dziesięć lat wydano 170 tysięcy dyplomów DELF Prim.
W Polsce egzaminy DELF Prim są przeprowadzane od 2011 roku. W tym roku 506 dzieci przystąpiło do tego egzaminu, podczas gdy w pierwszym roku istnienia było to 9 kandydatów. W ciągu 8 lat 2834 polskich uczniów uzyskało dyplom DELF Prim.

Z okazji 10 rocznicy istnienia DELF Prim Instytut Francuski w Polsce wspólnie z France Education international (dawniej CIEP) zaproponował uczniom, którzy niedawno przystąpili do egzaminu napisanie kartek pocztowych do dziewczynki i chłopca symbolizujących DELF Prim.
W akcji wzięli udział uczniowie z następujących szkół: SP nr 1 w Krakowie, Polsko-Francuska Szkoła La Fontaine w Warszawie, SP nr 38 w Bytomiu, SP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, SP nr 45 w Sosnowcu i SP nr 14 w Zabrzu.

Nasi uczniowie przygotowali urodzinowe kartki w języku francuskim, a ich prace znalazły swoje miejsce na stronie internetowej Instytutu Francuskiego w Polsce. W naszej szkole, od sześciu lat uczniowie są przygotowywani do międzynarodowych egzaminów DELF Prim oraz Junior i zdają je z sukcesem.