Daily Archives: 18 października 2019

Pierwsze zadanie grupy filmowej

Dnia 17.10.19 grupa filmowa w składzie: Hania, Oliver, Gracjan i Witold zmierzyła się z pierwszym zadaniem. Młodzi filmowcy odwiedzili Muzeum Powstań Śląskich. Cała wyprawa została dokładnie sfilmowana i posłuży jako materiał konkursowy w ogólnopolskim konkursie „Zabytkomania 2019”

Remont świetlicy

Uczniowie naszej szkoły lubią spędzać czas na świetlicy i spotykać się ze swoimi Paniami. Świetlica może stać się jeszcze piękniejsza dzięki wygranej w konkursie, w którym głównymi nagrodami są: REMONT ŚWIELICY oraz ZESTAWY GIER dla dzieci. Potrzeba jednak pełnej mobilizacji! Co zrobić? Codziennie wchodzimy na stronę organizatora akcji „Się gra, się ma. Odlotowy Playroom!” i oddajemy głos na naszą świetlicę:
Głosowanie trwa do 28 listopada do godziny 23:59. Gdy każdy z nas codziennie odda 1 głos to zbierzemy ich tysiące! Bądźmy razem!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu ogłasza Szkolny Konkurs Literacko-Plastyczny.

Minizeszyt lektur z Basią

Cele konkursu:

• rozwijanie wyobraźni, zainteresowań plastycznych i literackich wśród dzieci,
  • zachęcanie dzieci do czytania książek i kreatywnego wykorzystania tekstów.

Zasady konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II i III.

2.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przeczytanie 3 książek Zofii Staneckiej z serii „Basia i …”

3. Uczniowie muszą samodzielnie zaprojektować okładkę minizeszytu lektur (zeszyt otrzymają w bibliotece szkolnej).

4. Podać autora i tytuły przeczytanych książek z serii „Basia i …”

5. Krótko opisać każdą przeczytaną książkę ( 3-4 zdania).

6. Wykonać ilustracje do przeczytanych książek.

Komisja konkursowa oceniać będzie :

• poprawność językowa – (1-5 punktów),
  • staranność wykonania – (1-5 punktów),
  • pomysłowość, oryginalność – (1-5 punktów),
  • estetykę wykonania – (1-5 punktów)

Każdy uczestnik może zdobyć maksymalnie 20 punktów.

Najciekawsze i najstaranniejsze prace zostaną nagrodzone.

Termin konkursu:

Konkurs „Minizeszyt lektur z Basią” trwa od 4 października do8listopada 2019 r. Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej.

Ogłaszamy konkurs „Przyleciały Anioły do szkoły”, w konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas, należy wykonać postać anioła (figura) z dowolnego materiału (drewno, karton, plastik, glina…), prace należy przekazać swoim katechetom do dnia 12 listopada 2019 roku. Szczegółowy regulamin konkursu do wglądu u nauczycieli – katechetów pani Barbary Walkowskiej, pana Tomasza Hanuska i ojca Wojciecha Mojeckiego.