Laboratoria Przyszłości

Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie klas 4, 5 oraz 6 wykonali drewniane ozdoby – breloczki do kluczy drewniane podstawki. Używając wypalarek do drewna, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości mogli stworzyć własne wzory.

To hobby, przy którym można odpocząć i jednocześnie stworzyć coś pięknego.

Drewno to niezwykle wdzięczny materiał. Do tego niezbędne na zajęciach okazało się drewno w formie małych podstawek i breloczków. Dodatkowo przydały się różne przybory i pomoce: ołówek, gumka oraz wzory do odrysowania lub własne projekty.

Zanim uczniowie  przeszli  do wykonywania prac zostali poinstruowani jak bezpiecznie pracować ze sprzętem. Ze względu na wysoką temperaturę trudna jest też wymiana końcówek, ale można sobie z tym poradzić przy pomocy kombinerek.

Na desce uczniowie narysowali ołówkiem wybrany rysunek, pamiętając o wszystkich szczegółach. Kolejnym etapem było użycie pirografu. Obrazki wykonywali poprzez staranne i dokładne wypalanie narysowanych linii oraz przestrzeni między nimi.

Dla części uczniów był to pierwszy kontakt z pirografem, jednak wszyscy spisali się na medal. Powstały piękne prace, zabawa była doskonała. Wystarczyło nieco cierpliwości, staranności i kreatywności, żeby przy użyciu prostego sprzętu stworzyć coś bardzo interesującego. Uczniowie sami uznali, że efekt ich pracy jest świetny.