Mistrzynie Zabrza w Tenisie Stołowym

W listopadzie odbywał się cykl zawodów międzyszkolnych w tenisie stołowym. Były to Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowych w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach tych wzięły udział dziewczynki z klasy 6b Patrycja Piotrowska i Martyna Bąk. Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę i odniosły duży sukces. Najpierw wygrały w zawodach zabrzańskich i jednocześnie zostały mistrzyniami Zabrza.

Następnie brały udział w turnieju rejonowym gdzie rywalizowały z najlepszymi szkołami z Rudy Śląskiej. Tam również udało się dziewczynom wygrać i dzięki temu awansowały do półfinału wojewódzkiego.

W półfinale wojewódzkim dziewczyny grały z reprezentantkami Bytomia, Gliwic i Tarnowskich Gór. W tym turnieju dziewczyny zajęły 3 miejsce. Dzięki temu nasza szkoła znalazła się w gronie ośmiu najlepszych miast w województwie śląskim. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!