Karnawał czas zacząć!

Z okazji zbliżającego się karnawału na zajęciach świetlicowych dzieci poznały zwyczaje związane z jego obchodami w różnych zakątkach świata. Z tej okazji klasy 1b i 2a, pod opieką pani Kasi, wykonały korony z okazji Święta Trzech Króli (które rozpoczyna karnawał) oraz kolorowe maski karnawałowe.
Dodatkowo wszyscy wychowankowie grup świetlicowych wraz z wychowawcami czynnie włączyli się w przygotowanie wystroju sali gimnastycznej przed szkolnym Balem Karnawałowym. Z kolorowego papieru i bibuły utworzyli szereg łańcuchów, girland i papierowych pomponów, dzięki czemu zarówno oni jak i pozostali uczniowie szkoły bawili się przy muzyce w pięknie udekorowanej sali.
Kończąc nasze karnawałowe zabawy, w ramach obchodów tradycyjnego „tłustego czwartku”, wychowawcy świetlicy przeprowadzili szereg zajęć tematycznych z pączkiem i innymi słodkościami w roli głównej. Były to zajęcia ruchowe, rysunkowe i plastyczne, manualno-techniczne i inne, jak: wyklejanie kulkami plasteliny wzorów pączków i babeczek, formowanie pączków z masy solnej czy kolorowanie drukowanych pączków na czas.