Z wizytą w III LO

2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, a w języku francuskim: La Chandeleur. W tym dniu, tradycja nakazuje Francuzom jeść naleśniki, czyli les crêpes. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że są smaczne, ale także po to, aby zapewnić sobie szczęście. Mówi się, że smażenie naleśników we Francji 2 lutego wzięło się także z tęsknoty za ciepłą pogodą i wiosną – usmażone, zarumienione naleśniki przypominają słońce. Jedno jest pewne – po pysznych crêpes lepszy humor gwarantowany. Ten dzień był radosny i szczęśliwy dla uczniów klas 7 i 8 realizujących rozszerzony program nauczania języka francuskiego, którzy na zaproszenie III LO w Zabrzu wzięli udział w „Święcie naleśnika” oraz organizowanych z tej okazji konkursach i zabawach. Były quizy, konkursy, pokaz talentów oraz zumba, a przede wszystkim degustacja pysznych naleśników! Bardzo dziękujemy za zaproszenie, nagrody w konkursach i za wspaniałą zabawę!

Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć więcej: