Podsumowanie IX Zabrzańskich Dni Anioła

IX Zabrzańskie Dni Anioła organizuje III Liceum Ogólnokształcące oraz Fundacja „Nasza Trójka”. W naszej szkole Dni Anioła zostały w tym roku szkolnym zorganizowane w dniach od 2 do 12 grudnia 2022 r.
W ramach tych radosnych dni, przewidziano następujące działania:

  • „Dzień Anioła” – 6 grudnia dzieci miały możliwość radosnego przeżywania święta poprzez anielskie przebranie.
  • „Aniołkowe Zdjęcie” – przez cały tydzień, a nawet dłużej, każde dziecko miało możliwość wykonania zdjęcia na tle pięknych, anielskich skrzydeł.
  • „Zostań Aniołem Stróżem” – w szkole odbyła się zbiórka słodyczy, które zostały przekazane dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu.
  • „Aniołkowa kartka” – uczniowie wykonywali kartki z motywem anioła, które zostały przekazane pacjentom Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Ojców Kamilianów w Zabrzu przy ul. Dubiela.
  • „Książka do podusi” – zbiórka książek, które zasilą biblioteczkę Domu Dziecka
    w Zabrzu.
  • Konkurs Plastyczny „Zabrzański Anioł” (konkurs zewnętrzny organizowany przez III LO w Zabrzu).

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy wiadomość, że w Konkursie Plastycznym „Zabrzański Anioł” uczeń Szymon Gordon z kl. 6b uzyskał wyróżnienie w kategorii prac przestrzennych.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym
w przebieg IX Zabrzańskich Dni Anioła, a w szczególności p. Katarzynie Czechowskiej, p. Barbarze Kamińskiej, p. Zuzannie Słoninie, p. Krystynie Zalewskiej.

szkolny koordynator – Anna Janik