Dzień Piżamy w naszej szkole

W dniu 22 września w naszej szkole zostanie zorganizowana:

Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie
,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.

To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas” – Wylosuj Anioła, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.

Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zmienimy nasze codzienne ubranie w piżamę.

Cele wydarzenia:

1) Popularyzacja i upowszechnianie sportu, jako aktywności prozdrowotnej.

2) Promowanie postawy prozdrowotnej i empatycznej.

3) Wsparcie dzieci i młodzież na oddziałach onkologii.

4) Profilaktyka chorób cywilizacyjnych.

5) Integracja społeczności szkolnej.

Zasady udziału w akcji:

1. Udział w akcji jest dobrowolny.
  2. Uczniowie biorący udział w akcji przychodzą do szkoły w piżamie lub szlafroku.
    Uwaga! Ze względu na jesienną aurę, pod piżamą / szlafrokiem należy mieć założone codzienne ubranie.
  3. Uczniowie mogą przynieść również ulubionego pluszaka – swojego towarzysza wieczornego zasypiania.
  4. Na piżamie / szlafroku należy umieścić do wyboru:
    a) znak skrzydeł (załącznik nr 1),
    b) podobiznę anioła (załącznik nr 2),
    c) napis na kartce: #Piżama.
  5. Wychowawca klasy przystępującej do akcji do dnia 7 października realizuje przynajmniej jeden z celów w formie zajęć wychowawczych.

Szkolny koordynator „Dnia Anioła”: Anna Janik