Gra miejska w języku angielskim

12 kwietnia uczniowie kl. 8c Dominik Dziemba i Konrad Pocztowski, kl. 8b Agata Biegańska oraz kl. 7d -Zuzanna Langner reprezentowali naszą szkołę w grze miejskiej „Technological Treasures Hunt – Poszukiwanie Skarbów Techniki”. Konkurs odbywał się na terenie Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu oraz Politechniki Śląskiej, w tym na terenie Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia. Gra została przeprowadzona w języku angielskim. Zadaniem uczestników było m.in przeprowadzenie doświadczenia chemicznego, policzenie ilości implantów na szkielecie ludzkim, wykonanie zadania matematycznego w programie Excel, ułożenie świątecznych życzeń w języku angielskim i prezentacja w formie utworu muzycznego oraz wykonanie bronchoskopii. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami, nie tylko językowymi, ale również logicznego myślenia, orientacji w terenie, a przede wszystkim współpracy. Był to pouczający i emocjonujący dzień. Reprezentacji szkoły składamy ogromne podziękowania