Wizyta w teatrze.

Czym zajmuje się butafor? Czy bielizna to część kostiumu scenicznego? I czy aktor sam musi prać swój kostium?

Na te i wiele innych ciekawych pytań poznali odpowiedzi członkowie koła polonistycznego

(z kl. Vc i VIId) oraz uczniowie kl. IVa, którzy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, pod opieką pani Wioletty Koniecznej – Mantyki oraz pani Bożeny Radomskiej, odwiedzili Teatr Nowy w Zabrzu.

Uczniowie  poznali wiele ciekawostek z życia teatru, zobaczyli jak wyglądają garderoby, mogli poczuć się jak aktorzy stojąc na scenie. Mieli też okazję „podejrzeć” pracę reżysera i scenografa, którzy podczas naszej wizyty przygotowywali się do premiery spektaklu.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Gatner za oprowadzenie nas po Teatrze Nowym oraz przekazanie nam tylu cennych informacji. Ta wizyta za kulisy naszego teatru była dla nas ciekawym doświadczeniem!