Wycieczka do Warszawy na premierę książki i wernisaż.

1 kwietnia, wczesnym rankiem grupa uczniów naszej szkoły tj. Alicja Adamus IV a, Filip Matujewicz IV d, Julia Tomanek V b, Martyna Wasilewska V c, Karol Blicharski VI a, Marta Hajska VI b, Milena Trzewiczek VII b, Magdalena Muszkiet VII d i Aleksandra Borek VIII d pod opieką pani Iwony Niestrój i pani Małgorzaty Dziemidok wyruszyła w drogę do Warszawy. Stolica przywitała nas prawdziwie zimową aurą. Celem tej wyprawy była uroczystość organizowana przez Polski Komitet Olimpijski z okazji premiery książki LE DIRIGRABLE RUTILANT. LE SPORT ET L”OLYMPISME SELON PIERRE DE COUBERTIN i wernisaż prac plastycznych promujących igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 r. W czasie tej gali nasi uczniowie odebrali wspaniałe nagrody za wykonanie prac plastycznych, które zostały umieszczone w ww. książce i są częścią wystawy, którą można oglądać w PKOl do 20 kwietnia. Spotkanie było bardzo uroczyste, a nagrody dzieci odebrały z rąk polskich olimpijczyków tj. Roberta Korzeniowskiego, Luizy Złotkowskiej i Tomasza Majewskiego. Kolejną niespodzianką dla naszej grupy była możliwość zwiedzania Muzeum Sportu i Turystyki.

Serdecznie dziękujemy Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za docenienie prac naszych uczniów i zaproszenie. To był dzień pełen wrażeń.