Klasowa wigilia w klasie 4b

W tym szczególnym przedświątecznym czasie nasze klasy świętowały nadchodzące wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia podczas klasowych wigilii. Wspólne przygotowania, życzenia i kolędowanie integrowały zespoły klasowe. Przy okazji tego wyjątkowego święta warto podejmować ważne dla nas wszystkich zagadnienia i edukować naszych podopiecznych . I tak w klasie 4b zorganizowaliśmy Wigilię bez plastiku, aby po spotkaniu wigilijnym nie pozostały śmieci, które długo będą rozkładały się w naszym otoczeniu. Dzieci przyniosły swoje własne talerzyki i kubeczki, z wielkim zapałem przyczyniając się do dbania o środowisko. Tym samym rozpoczęliśmy nasz klasowy projekt EKO KLASA, który będziemy realizowali w kolejnych miesiącach. Projekt EKO KLASA jest efektem szkolenia zorganizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju w Centralnym Domu Technologii w Warszawie i ma na celu wprowadzenie uczniów w świat myślenia projektowego i pracy metoda STEAM.