X Zabrzańskie Dni Anioła w naszej szkole

Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w obchody Dnia Anioła w naszej szkole. To szkolne świętowanie odbędzie się w dniach 6 – 10 grudnia 2021 r. Udział uczniów w akcjach jest dobrowolny. Co planujemy?

Aniołkowe zdjęcie. Na parterze przy windzie czeka na Was gazetka ścienna, a na niej duże anielskie skrzydła. Są przygotowane w taki sposób, by każdy mógł zrobić sobie „anielskie” zdjęcie. Jesteś aniołem? Pomagasz kolegom i koleżankom, starszym osobom w twoim otoczeniu, zwierzętom ze schroniska? Zrób sobie zdjęcie z anielskimi skrzydłami. Tylko w tym miejscu będziesz mógł skorzystać z telefonu komórkowego bez konsekwencji, wykonując sobie aniołkowe zdjęcie. Wykonane zdjęcie możesz przesłać na adres aniolysp14@op.pl lub przynieść na pendrivie do jednego z koordynatorów. Zdjęcie będzie opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły. W wysyłanej wiadomości zamieść swoje imię, nazwisko oraz klasę, do której chodzisz.

Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego. Zapraszamy do udziału
w ogólnopolskiej akcji, w której przygotowujemy kartkę dla ciężko chorego dziecka z oddziału onkologicznego. Choroby nowotworowe nie wybierają i cierpią na nie również dzieci. Dodajmy im otuchy. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa. Co trzeba zrobić? Przygotuj własnoręcznie kartkę (możesz też wykorzystać kartkę gotową kupioną w sklepie, jeśli nie masz talentu plastycznego). Napisz kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka (dziewczynki lub chłopczyka), który leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję Można napisać kilka słów o sobie: co lubisz, czym się interesujesz… Kartkę przynieś do jednego z koordynatorów w nieprzekraczalnym terminie do 16 grudnia (czwartek).

Podaruj odrobinę ciepła i miłości bezdomnym zwierzętom”. Do akcji zaprasza samorząd uczniowski pod opieką p. Katarzyny Tenerowicz. Każdy uczeń może przyłączyć do zbiórki darów na rzecz zwierząt ze schronisk w naszym regionie. Szczegóły akcji znajdują się na gazetce ściennej na I piętrze.

Konkurs Plastyczny „Anioł XXI wieku”. Zapraszamy do udziału!
Temat konkursu:
Kim są Anioły? Poznaj Anioły – Posłanników Boga. Kim są Anioły, o których tak dużo i często słyszymy? Czy są to duchowe istoty takie jakie widzimy na obrazach czy w książkach? Czy masz swojego Anioła Stróża? Jak sobie wyobrażasz Anioła XXI wieku? Jaką rolę pełni Anioł?
Technika:
– dowolna technika malarska
– rzeźba lub płaskorzeźba
Prace należy przynosić do jednego z koordynatorów w nieprzekraczalnym terminie do 5 stycznia 2022 r.

Koordynatorki: Katarzyna Czechowska, Anna Janik, Zuzanna Słonina