Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jeux Olympiques” rozstrzygnięty!

Uczniowie klas 4 – 8 naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Jeux Olympiques”, który stał się pierwszym etapem konkursu Ogólnopolskiego organizowanego przez Instytut Języka Francuskiego w Warszawie, Ambasadę Francji oraz PKOL z siedzibą w Warszawie.

Na szczeblu szkolnym wyróżniono 20 prac uczniowskich spośród 106, które wpłynęły na konkurs.

Komisja etapu szkolnego zdecydowała o skierowanie 45 prac na konkurs ogólnopolski.

W dniu 25 listopada 2021 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Nauczyciela Języka Francuskiego, Instytut Języka Francuskiego w Warszawie ogłosił wyniki konkursu ogólnopolskiego.

Najwyższe wyróżnienia uzyskali trzej uczniowie naszej szkoły. Staną się oni ilustratorami książki pt. „Błyszczący sterowiec – Pierre de Coubertin o sporcie i olimpizmie” wydanej w języku polskim oraz francuskim, gdzie znajdą się ich zwycięskie prace. Zwycięzcami zostali:

1) Alicja Adamus, kl. 4a (op. p. Barbara Kamińska)

2) Karol Blicharski, kl. 6a (op. p. Anna Janik)

3) Aleksandra Borek, kl. 8d (op. p. Bożena Paradysz – Adamus)

Wyróżniono również siedem innych prac, które zostaną wyeksponowane na wystawie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie w 2022 roku. Autorami tych prac zostali:

1) Filip Matujewicz, kl. 4d (op. p. Barbara Kamińska)

2) Julia Tomanek, kl. 5b (op. p. Barbara Kamińska)

3) Martyna Wasilewska, kl. 5c (op. p. Anna Janik)

4) Emilia Gebus, kl. 6a (op. p. Anna Janik)

5) Marta Hajska, kl. 6b (op. p. Anna Janik)

6) Milena Trzewiczek, kl. 7b (op. p. Anna Janik, p. Bożena Paradysz – Adamus)

7) Magdalena Muszkiet, kl. 8d (op. p. Anna Janik, p. Bożena Paradysz – Adamus)

Cierpliwie czekamy teraz na nagrody i dyplomy, które zostaną nadesłane przez Instytut Języka Francuskiego w Warszawie. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!