Warsztaty dziennikarskie

W piątek 8 października 2021r. uczniowie klasy IV c wzięli udział w warsztatach online „I Ty możesz zostać dziennikarzem sportowym”. Warsztaty organizowała Fundacja Altera Vita, której głównym celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Spotkanie poprowadził Pan Michał Pol – znany i ceniony dziennikarz sportowy  i youtuber. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega zawód dziennikarza sportowego i co decyduje o sukcesie w tym zawodzie. Pan Michał bardzo ciekawie opowiadał o tym jak wyglądała jego praca wtedy, gdy zaczynał swoją dziennikarską karierę oraz zapoznał uczniów z  nowoczesnymi formami dziennikarstwa.

Michał Pol pełni funkcję attaché prasowego reprezentacji Polski w Amp Futbolu oraz  Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Dlatego też Nasz Gość mógł opowiedzieć uczniom o zmaganiach i wielkich sukcesach polskich paraolimpijczyków podczas ostatnich igrzysk w Tokio. Historie tych niezwykłych ludzi pokazują, że należy podążać za swoimi marzeniami i  że sport może cieszyć i przynosić sukcesy każdemu z nas.

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny w naszej szkole oraz ciekawe i inspirujące spotkanie!