Attachée Instytutu Francuskiego w naszej szkole

Do naszej szkoły zawitał dzisiaj wyjątkowy gość prosto z Warszawy: Madame Sylvie Maury – attachée ds. współpracy językowej Instytutu Francuskiego w Polsce. Instytut Francuski w Polsce jest francuską instytucją działającą na rzecz współpracy i wymiany kulturalnej. Placówka ta podlega ambasadorowi Francji – Panu Frédéric Billet.

Spotkanie p. Sylvie Maury z Panią Dyrektor mgr Jolantą Kmieć oraz nauczycielami języka francuskiego zakończyło się nakreśleniem współpracy naszej szkoły z Instytutem Francuskim. Uczniowie klas ósmych, którzy w minionym roku szkolnym zdali międzynarodowy egzamin znajomości języka francuskiego DELF, mieli przyjemność odebrać dziś swoje certyfikaty z rąk Pani Sylvie. Ta mała uroczystość została uświetniona występem artystycznym uczniów klasy 5c. Zachwycona pięknym śpiewem, umiejętnościami oraz wzorową wymową francuską naszych uczniów, Pani attachée opuściła naszą szkołą z nadzieją na owocną współpracę.