Cambridge Assesment Penfriends-miedzynarodowy projekt wymiany listów w języku angielskim

W bieżącym roku szkolnym, w ramach projektu wymiany korespondencji anglojęzycznej pomiędzy szkołami z różnych krajów, uczniowie klas VI b, VI d, VI e oraz VII c nawiązali kontakt z uczniami ze szkoły Aleph w Peru a nasza szkoła otrzymała od Cambridge Assesment dwie wirtualne odzanki „First Cards sent” Oraz „Penfriends South America”.  Odznaki są przyznawane aktywnym szkołom, które spełniły określone w projekcie kryteria. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w tym roku dołączyć do ich grona. Właśnie teraz, w sytuacji pracy zdalnej, istnieje szczególna potrzeba nawiązywania i podtrzymywania kontaktów między rówieśnikami.

W drugim semestrze w ramach kontynuacji projektu planujemy wymianę korespondencji z uczniami w Turcji .

Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Magdalena Sandner