VII Zabrzańskie Dni Anioła – podsumowanie akcji

Już po raz siódmy odbyły się w naszej szkole Zabrzańskie Dni Anioła pod patronatem Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik organizowane przy współpracy z Fundacją „Nasza Trójka” działającą w ZSO nr 5. W ramach podjętych działań zorganizowano szkolny konkurs na kartkę świąteczną z motywem Anioła w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI oraz VII – VIII. Przygotowane przez uczniów kartki zostały przekazane dwójce chorych dzieci: Bartkowi – uczniowi drugiej klasy naszej szkoły oraz Klaudii – dziewczynce ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie hospitalizowanej w ŚCCS. Uczniowie przynosili również dary dla zwierząt dla schroniska w Wodzisławiu Śląskim i w Zabrzu. Dzieci dzieliły się również słodyczami, które przyniósł im św. Mikołaj. Słodkości powędrowały do podopiecznych świetlicy Providentia – Dom Opatrzności w Zabrzu prowadzonej przez Siostry Karmelitanki. Uwieńczeniem akcji był radosny Dzień Anioła – 17 grudnia, w którym wszystkie chętne dzieci przebrały się za aniołki. Wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich aniołków, bo przecież tylko takie dzieci chodzą do naszej Czternastki. 😉 Z niecierpliwością czekamy na kolejne Aniołkowe Dni dziękując dziś tym wszystkim, którzy swoją ofiarnością przyczynili się do ich organizacji i sprawnego przebiegu.

Koordynatorki: Anna Janik, Zuzanna Słonina