PROJEKT EDUKACYJNY „DOTKNIJ NAUKI”

W roku szkolnym 2017/2018 trzydziestu uczniów klas VI i VII uczestniczy w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego „Dotknij nauki”.

Dzieci rozwijają umiejętności oraz poszerzają wiedzę biorąc udział w zajęciach z biologii, fizyki, matematyki i geografii, a także poznając efektywne metody uczenia się. Ponadto uczestniczą         w licznych wycieczkach edukacyjnych. Odwiedzili już Sztolnię oraz Skansen „Królowa Luiza”, Planetarium Śląskie, Palmiarnię w Gliwicach, ZOO w Chorzowie oraz wysłuchali cyklu wykładów              z zakresu fizyki w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu oraz na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego             w Katowicach.

Wszelkie działania dzieci w ramach projektu zostały utrwalone na zdjęciach.

Niektóre z nich zaprezentowane są w poniższej fotorelacji.