z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

Samorząd Szkolny

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Pierwsze wzmianki o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych.

Święto zainicjowane zostało w Polsce przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Samorząd uczniowski postanowił uczcić ten dzień i podziękować nauczycielom-bibliotekarzom

za ich troskę o nas- młodych czytelników.

Odwiedziliśmy Panią Basię i Panią Beatę w bibliotece z życzeniami

oraz własnoręcznie przygotowanymi laurkami.

Miłym Paniom życzymy wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy

oraz wielu „żarłocznych moli książkowych”.

SU wraz z opiekunem p. A. Janik.

W czwartek, 3 maja, obchodziliśmy 227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
W kościele Św. Anny w Zabrzu odbyła się uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
We Mszy uczestniczyła Pani Prezydent Małgorzata Mańka – Szulik,
przedstawiciele władz miejskich oraz uczniowie licznych szkół zabrzańskich.
W uroczystości wzięła również udział delegacja z naszej szkoły
(Julia Masłowska, Otylia Rudzka) na czele z wicedyrektorem
mgr. Tomaszem Szywałą oraz p. Mariolą Olichwer i p. Anną Janik.
Po Mszy, pod krzyżem na placu kościelnym zostały złożone wieńce i kwiaty
w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia
i utrzymania niepodległej Polski.

Szanowni Rodzice!

W dniu 21 marca 2018r. w godzinach 17:00-17:25

psycholog szkolny, Pan Tomasz Batruch

zaprasza na prelekcję

„Jak zachęcić moje dziecko do nauki?”

Prelekcja odbędzie się na pół godziny przed konsultacjami w sali nr 309 (II piętro).

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja Szkoły i Psycholog szkolny

 

Przedstawiamy dziesiątkę uczniów,

którzy ukończyli pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018

z najlepszymi wynikami nauki.

Listy „Złotej dziesiątki” tworzone są

po zakończeniu I półrocza

i na koniec każdego roku szkolnego.

Gratulujemy wyróżnionym Uczniom!

  • Aleksandra Adamus, klasa IVd;

  • Arletta Szyjka, klasa IVd;

  • Alicja Kosyl, klasa IVc;

  • Jakub Rogoń, klasa Va;

  • Sandra Wichłacz, klasa Vc;

  • Magdalena Zdeb, klasa Vc;

  • Jakub Drożdżal, klasa Vc;

  • Adam Dudzik, klasa VIa;

  • Agnieszka Kropidłowska, klasa VId;

  • Monika Święcicka, klasa VId;

  Bal 

23 stycznia 2018r. (wtorek)

od godz. 9.00 do 11.30

odbył się w naszej szkole

    bal  karnawałowy dla Klas I – III .

W tym samym dniu bawiły się również klasy IV – VII,

w godzinach od 12.00 do 13.30.

W pozostałym czasie klasy starsze miały lekcje zgodnie z planem.

 Oprócz zabaw tanecznych nie zabrakło konkursów, quizów oraz wiele atrakcji.

 Była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia. 

 

PROTOKÓŁ ZE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-KOMPUTEROWEGO

NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ – BOŻONARODZENIOWĄ
WYKONANĄ TECHNIKĄ KOMPUTEROWĄ

  • kategoria uczniów klas I – III

I miejsce

  • Wiktoria Szymańska z III c,
  • Milena Trzewicze z III b,

II miejsce

  • Wojciech Smoczyński z III e,
  • Stanisława Bieniek z III c,
  • Oliwia Indyka z I a,

III miejsce

  • Marta Hajska z II b,
  • Ksawery Siwik z III b,
  • Martyna Rosicka z II a,

    wyróżnienia – Adam Frelek z III a,
    – Alex Jaromin
    z III e,
    – Kamil Karkoszka
    III c,
    – Martyna Walasek
    III e, 

    – Kryspin Bąk III c,  

kategoria  uczniów klas IV – VII

I miejsce

  • Alicja Kosyl z IV c,
  • Alicja Stopyra z VII c,
  • Agata Nowobilska z VI d,
  • Amelia Jakubowska z VI c,

II miejsce

  • Mikołaj Wazia z VII a,
  • Kaja Kumorek z VII b,
  • Otylia Rudzka z VII b,
  • Dominika Placha z IV b,
  • Hanna Przybyła z VI d,

III miejsce

  • Zuzanna Świercz z V a,
  • Oliwia Rodzeń z V d,
  • Agnieszka Zabłotni z VI d,
  • Aleksandra Adamus z IV d,
  • Jan Demczuk z IV d,
  • Paulina Polk z VI a,
  • Dagmara Karkoszka z VI d,

wyróżnienia:

  • Aleksandra Ambroziak z VII d,
  • Wiktoria Golińska z VII b,
  • Maciej Libor z IV d,
  • Oliwia Stefanik z VI a,
  • Jakub Krupa z VI c,
  • Wojciech Szatanik z VI b,
  • Bartosz Kucharzyszyn z V a,
  • Weronika Długosz z V a,
  • Marcin Madeja z VI c,
  • Maja Dolecka z IV a,
  • Paweł Wasilewski z IV b,

 Liczba zgłoszonych prac do konkursu: 342.

 

Najładniejsze kartki wzięły udział w VII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNO – TECHNICZNEGO

„KARTKA ŚWIĄTECZNA”

w którym mamy laureatów z naszej szkoły.

GRATULUJEMY!

I miejsce Amelia Jakubowska kl. VI, opiekun: p. Joanna Adamska,

II miejsce Dominika Placha kl. IV, opiekun: p. Ewa Czerwinska,

II miejsce Agnieszka Zabłotni kl. VI, opiekun: p. Ewa Czerwińska,

III miejsce Aleksandra Adamus kl. IV, opiekun: p. Ewa Czerwińska,

III miejsce Paulina Polk kl. VI, opiekun: p. Betina Pieczko,

III miejsce Milena Trzewicze kl. III, opiekun: p. Betina Pieczka,

wyróżnienie  Mikołaj Wazia kl. VII, opiekun: p. Joanna Adamska,

 

 Pobierz protokół: Protokół IX Miejskiego Konkursu Plastycznego „My, zwierzęta i święta”.                                                                                                                                                                                                                                                

Zabrze, 6 grudnia 2017r.
PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU
IX MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„MY, NASZE ZWIERZĘTA I ŚWIĘTA”
zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Adama Mickiewicza oraz Przychodnię Weterynaryjną „Reksio”
w Zabrzu przy ul. Szczęść Boże 23

1. Konkurs odbył się 06 grudnia 2017r.
2. Skład komisji: mgr Tadeusz Nowotarski, mgr Jolanta Skorupa – dyrektor MDK2 w Zabrzu,
dr Beata Tuszyńska – lekarz weterynarii
3. Liczba uczestników biorących udział w konkursie: 422 uczniów
4. Lista laureatów konkursu:
Szkoły Podstawowe klasy I – III:
l.p. imię i nazwisko
laureata placówka miejsce opiekun
1. Bartek Krasuski MDK2 I p. Tadeusz Nowotarski
2. Jakub Szymczak SP14 I p. J. Rudzińska – Moczygemba
3. Delfina Doniec SP43 II p. Ewa Kamer – Czempik
4. Wiktoria Szymańska SP14 II p. J. Rudzińska – Moczygemba
5. Zuzanna Langner SP14 III p. Beata Dąbek
6. Oliwia Bogacz SP14 III p. J. Rudzińska – Moczygemba
7. Maja Gogolin SP14 wyr. p. Beata Dąbek
8. Bartłomiej Olczyk SP43 wyr. p. Dominika Gałążewska
9. Alicja Ostrowska SP28 wyr. p. Małgorzata Kuśmierczak
10. Hanna Kolenda MDK2 wyr. p. Wiesław Darewski
Prace przestrzenne:
l.p. imię i nazwisko
laureata placówka miejsce opiekun
1. Zuzanna Ordon ZSP9 I p. Edyta Raźniewska
2. Kinga Pieńkowska SP42 I p. Ewa Kosińska
3. Jadwiga Szewczuk SP28 II p. Wiktoria Adamiec
4. Milena Daniel SP14 wyr. p. M. Fussek, p. A. Kik

Szkoły Podstawowe klasy IV – VI:
Klasy VII i Gimnazja:
l.p. imię i nazwisko laureata szkoła miejsce opiekun
1. Zuzanna Gryguć SP14 I p. Joanna Adamska
2. Patrycja Bałdys SP14 II p. Joanna Adamska
3. Aleksandra Gołdy MDK2 III p. Wiesław Darewski
4. Alicja Stopyra SP14 III p. Joanna Adamska
5. Adam Kupka SP14 wyr. p. Joanna Adamska
6. Wiktoria Rajda G2 w ZSO5 wyr. p. Lidia Knull
Laureaci konkursu „My, nasze zwierzeta i święta” – wyróżnienia specjalne:
l.p. imię i nazwisko laureata szkoła miejsce opiekun
1. Patryk Szwalski SSP39 II p. Aleksandra Piotrowska
2. Diego Szczerba SSP39 III p. Aleksandra Piotrowska
3. Kamil Stanek SSP38 wyr. p. A. Kowaleczko, p. E. Klinowska,
4. Dawid Szczepanik SSP38 wyr. p. A. Nocoń
Nagrodę specjalną za udział w IX konkursie „My, nasze zwierzęta i święta” otrzymuje:
Kryspian Bąk – uczeń SP14 przebywający w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Organizatorzy konkursu: Komisja:
l.p. imię i nazwisko laureata szkoła miejsce opiekun
1. Adam Bieniek SP14 I p. J. Adamska, p. M. Milewska
2. Wojciech Czernik SP14 I p. J. Adamska
3. Dagmara Karkoszka SP14 II p. Joanna Adamska
4. Jan Andrysiuk SP14 II p. Joanna Adamska, p. M. Olichwer
5. Magdalena Wiącek SP14 III p. Joanna Adamska
6. Michał Adamek SP7 wyr. p. Teresa Bieniek
7. Tomasz Kniecik SP42 wyr. p. Anna Kniecik
8. Otylia Budzianowska ZSP9 wyr. p. Anna Geneli

W dniu 24.11.2017r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza.
Uroczystości, w których brali udział zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne
oraz uczniowie rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Kamila.
Podczas nabożeństwa poświęcono nowy sztandar szkoły i przekazano go uczniom.
Zarówno homilia o. Mojeckiego jak i okolicznościowe przemówienie pani dyrektor Jolanty Kmieć
nawiązywały do sztandaru jako symbolu zjednoczenia wokół wspólnych wartości,
dbałości o tradycję oraz „…miłości do Polski – Narodu – Małej Ojczyzny jaką jest szkoła
i jej najbliższe otoczenie…”
Ceremonię uświetnił występ chóru nauczycielskiego Laetitia Cantus.
Dalsze obchody święta odbyły się na terenie naszej szkoły, w sali gimnastycznej,
gdzie zgromadzeni wysłuchali przemówienia wiceprezydenta Zabrza pana Jana Pawlucha
i wzięli udział w wieczornicy z poezją Adama Mickiewicza.
Gdy przedstawienie dobiegło końca zaproszeni goście, dyrekcja i pracownicy szkoły,
a także uczniowie przeszli pod salę 301, gdzie wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pan Rafał Adamus dokonał uroczystego otwarcia
Laboratorium Natury, nowopowstałej pracowni wyposażonej w najnowszy sprzęt multimedialny.
Uroczystość uświetniło przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

W sobotę, 11 listopada, obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. W kościele Św. Anny w Zabrzu odbyła się uroczysta msza

w intencji naszej Ojczyzny. We mszy uczestniczyła Pani Prezydent Małgorzata Mańka – Szulik,

przedstawiciele władz miejskich oraz uczniowie licznych szkół zabrzańskich.

W uroczystości wzięła udział również delegacja z naszej szkoły (Wiktoria Wilczak, Patrycja Bałdys i Franciszek Piegdoń).

Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostały złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym,

którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

Już po raz jedenasty Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej
z siedzibą w Bytomiu organizuje zbiórkę zniczy, które zapłoną 1 listopada na cmentarzach we Lwowie, Drohobyczu czy Truskawcu. Wszystkich uczniów,

którzy pragną przyłączyć się do akcji prosimy o przynoszenie zniczy do 20 października do p. Janik. Serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.