z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

W sobotę 26 maja uczniowie klasy IVd udali się na spacer po Zabrzu, by poznać drzewa, które ze względu na szczególne walory przyrodnicze, kulturowe, historyczne oraz estetyczne stały się pomnikami przyrody. W ten sposób dzieci włączyły się w realizację szkolnego projektu ekologicznego „Drzewo najlepszym przyjacielem człowieka”.

Pod opieką pani Elżbiety Mądrzyńskiej – autorki projektu, pani Agnieszki Duraj i Teresy Mnich dotarły do miejsc, w których rosną stuletnie platany klonolistne, okazała leszczyna turecka oraz piękny tulipanowiec. Pod czujnym okiem pani Agnieszki udzielającej fachowych wskazówek dotyczących fotografowania drzew wykonały mnóstwo zdjęć. Niektóre z nich z pewnością staną się pracami konkursowymi. Szczegóły dotyczące konkursu fotograficznego (termin oddawania prac, sposób opisu, format) zostaną podane do dnia 14 czerwca 2018 roku. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymają nagrody.

IMG_3311  IMG_3330 IMG_3337 IMG_3364    102 087 036 041