z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

SUKCES UCZNIOWSKI w 3R – co to znaczy?

Zasada 3R (Reduce, Reuse, Recycle) to temat przewodni X Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego i jednocześnie X edycji Międzyszkolnej Sesji Ekologicznej, w której wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły: Weronika Kowol z klasy V „c” oraz Łukasz Żelaźnicki z klasy V „d”. Zadaniem uczniów było wykonanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej w ciekawy, niebanalny sposób ideę 3R. Prezentacja musiała zawierać maksymalnie 20 slajdów, co było znacznym ograniczeniem.

W eliminacjach szkolnych Weronika Kowol zajęła II miejsce, Łukasz Żelaźnicki I miejsce. Obie prace zostały zgłoszone do konkursu międzyszkolnego.

W dniu dzisiejszym organizatorzy konkursu – Szkoła Podstawowa nr 8 w Zabrzu – nagrodziła pracę ucznia klasy V „d” Łukasza Żelaźnickiego, który zajął III miejsce w tym konkursie.

Serdecznie gratuluję i cieszę się z sukcesu Łukasza – nauczyciel geografii i przyrody Krzysztof Kawka.