z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

W dniu 27 kwietnia 2018 roku gościem naszej szkoły był Pan Dariusz Walerjański, radny miasta Zabrze, historyk, obrońca zabrzańskich zabytków, badacz historii Żydów na Górnym Śląsku. Pan Walerjański swoją opowieścią o „Zabrzańskich Skarbach” zaczarował młodzież klas siódmych, którzy z uwagą i skupieniem słuchali pięknej opowieści o zabytkach, ciekawych miejscach, o „skarbach Zabrza” – naszego miasta. Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Walerjańskiemu za przybliżenie historii miasta, otwarcie oczu na jego piękno i zachęcenie po przez swoją opowieść do odkrywania tego, czego jeszcze nie znamy, wszak „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Koordynatorzy spotkania w ramach edukacji regionalnej i geograficznej: mgr Krzysztof Kawka – nauczyciel geografii, Mariola Olichwer – nauczyciel współorganizujący, mgr Katarzyna Tenerowicz – nauczyciel współorganizujący.