z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu
W dniu 24 listopada br chętni uczniowie klas 7 wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych
z chemii pt. „Moje pierwsze kroki w laboratorium chemicznym” w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
W ramach zajęć  uczniowie zapoznali się z takimi metodami rozdziału mieszanin jak: chromatografia, destylacja, sączenie, odparowanie. Wykonując samodzielnie  doświadczenia  w laboratorium uczniowie mogli poczuć się przez moment jak prawdziwi chemicy. Mam nadzieję, ze zajęcia podobały się młodzieży, ale przede wszystkim nauczyły ich posługiwania się podstawowym szkłem i sprzętem laboratoryjnym oraz wykonywania prostych doświadczeń, pozwalających rozdzielić mieszaninę na składniki. Już teraz zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na kolejne zajęcia laboratoryjne, które odbędą się:
  • 26 stycznia 2018r. (piątek), godz. 1245 temat zajęć : „Metale mniej i bardziej aktywne”
  • 2 marca 2018r. (piątek), godz.1315 temat zajęć: „Typy reakcji chemicznych”

Beata Iłczyk-Kroworz

nauczyciel chemii