Daily Archives: 23 listopada 2017

W dniu 23 listopada 2017 roku – uczeń klasy VII „c” Przemysław Nowakowski zajął III miejsce w V edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Nordyckich, który organizowany jest przez Zespół Szkół FILOMATA w Gliwicach oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury i obyczajów oraz polityki i życia codziennego mieszkańców państw nordyckich.

Przemysław stanął na podium wraz z uczniami renomowanych szkół średnich województwa śląskiego – III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach czy I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu – co tym bardziej podkreśla jego osiągnięcie.

Serdecznie dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły w tym konkursie, za osiągnięty wynik oraz pokazanie, że wysiłek włożony w naukę może przynosić przyjemność.

Nagrodą za III miejsce był między innymi bon podarunkowy na kwotę 100 zł do sieci sklepów EMPiK, książka ufundowana przez Ambasadę Danii wraz z autografem Ambasadora Danii, którym jest Pan Ole Egberg Mikkelsen oraz szereg innych upominków. Dziękuję i gratuluję – nauczyciel geografii Krzysztof Kawka

20171123_122038