z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zabrzu

Dzisiaj w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie, nasz pierwszy Dzień Otwarty. Nauczyciele przygotowali pokaz zajęć edukacji wczesnoszkolnej dla grupy sześciolatków, ponadto rodzice i ich pociechy mogli zobaczyć jak wyglądają u nas zajęcia języka francuskiego i angielskiego. Na rodziców czekały również panie udzielające informacji o funkcjonowaniu dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w klasie integracyjnej. Po części edukacyjnej nasi mali goście wzięli udział w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej. Była również okazja żeby zobaczyć cała szkołę, od biblioteki, przez sale rehabilitacji, świetlicę, gabinety: pedagoga, psychologa i logopedy oraz pracownie językowe i salę przyrodniczą, gdzie odbywały się niesamowicie ciekawe doświadczenia.

Każdy mały uczestnik dostał pamiątkową „smycz” na klucze z logo naszej szkoły, a rodzice specjalne wydanie Kuriera Szkolnego, który zawiera najważniejsze informacje o naszej szkole. Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni i że spotkamy się we wrześniu.Więcej zdjęć na Facebooku