121110090807060504030201SCCS_XII_201713

W dniach 27 listopada – 6 grudnia, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 brali czynny udział w VI Zabrzańskich Dniach Anioła organizowanych pod patronatem Prezydent m. Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik we współpracy z Fundacją „Nasza Trójka” działającą przy ZSO nr 11 w Zabrzu. Wśród licznych działań dobroczynnych organizowanych przez samorząd uczniowski SP14 znalazła się również akcja zbiórki funduszy na zakup książeczek dla małych pacjentów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Udział w akcji był dobrowolny, a duży, pozytywny odzew pozwolił na zebranie 483,57 zł. Zakupiono w sumie 64 książki, które zostały wręczone dzieciom 20 grudnia przez przedstawicielki społeczności uczniowskiej: Liliannę, Patrycję oraz Wiktorię z klasy VIIc. Cieszymy się ogromnie, że kolorowy świat ofiarowanych książeczek pozwolił dzieciom choć na moment przekroczyć granice wyobraźni i udać się w podróż do bajkowych krain pełen wróżek, elfów i samych dobrych duszków. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za włączenie się w akcję.

Koordynatorki akcji – Anna Langner, Anna Janik