ZAJĘCIA PRZYRODNICZE W TERENIE

Lektura książek o przygodach i odkryciach młodej podróżniczki Neli zainspirowała klasę 4d do poznania ciekawych gatunków drzew rosnących w centrum Zabrza.

We wtorek 26 września wraz z wychowawczynią – nauczycielką przyrody uczniowie udali się na skwer przy ul. Dubiela. Mimo porannego chłodu, zaopatrzeni w karty pracy, ochoczo przystąpili do wykonywania zadań. Zbierali i rysowali liście miłorzębu oraz tulipanowca, podziwiali pokrój leszczyny tureckiej – drzewa będącego pomnikiem przyrody.

Aby zobaczyć te rośliny w ich naturalnym środowisku musieliby odbyć kilka bardzo dalekich podróży. W czasie zajęć niespodziewanie zza krzewów wybiegł zając, który wywołał entuzjazm wśród dzieci. Inne zaobserwowane zwierzęta: gołębie, sroki, wróble i ślimaki nie wzbudziły już tak wielkiego zainteresowania.