„Psitul mnie” o tym jak 14-tka pomaga zwierzętom!

W dniu 12 czerwca 2017 roku dary z naszej szkoły zostały po raz kolejny przekazane dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul mnie” w Zabrzu-Biskupicach. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom oraz ich rodzinom za hojne i pełne miłości do zwierząt serca.

W miesiącu czerwcu jednocześnie zakończyliśmy zbiórkę darów w roku szkolnym 2016/2017, a już od września ruszamy z kolejną całoroczną akcją pomocową.

Jednocześnie informujemy, że w całorocznym konkursie zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt (w ramach akcji ekologicznej: „Podaruj odrobinę ciepła i miłości bezdomnym psom i kotom”) najaktywniejsi byli – lista laureatów konkursu:

Lp. Imię i nazwisko ucznia/ klasa Zdobyte miejsce

Ilość zdobytych punktów

1. Kacper Bącalski/ IIIa I miejsce 156 pkt.
2. Agnieszka Kropidłowska/ Vd II miejsce 53 pkt.
3. Zuzanna Stadniczenko/ Vc III miejsce 35 pkt.

Podczas całej akcji realizowanej w roku szkolnym 2016/2017 udało się zabrać:

– ok.50 kg suchej karmy,

– ok. 150 puszek, „mokrej” karmy, saszetki mokrej karmy, kiełbasy dla psów,

– środki czystości, środki do pielęgnacji psów i kotów,

– smycze, obroże, miski i zabawki,

– koce i starą pościel przeznaczoną na legowiska dla psów i kotów.

Konkurs uwrażliwiał na krzywdę zwierząt ,rozwijał empatię,  kreował aktywną postawę ukierunkowaną na niesienie pomocy potrzebującym.

mgr Katarzyna Tenerowicz – nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne, terapeuta, główny koordynator akcji w szkole

mgr Krzysztof Kawka – nauczyciel przyrody i geografii, koordynator akcji w szkole